Jerez, Moto2, ΕΔ1: Εμφανίστηκε δυνατός ο Luthi
Ήταν ταχύτερος και έδειξε ικανός για ένα καλό αποτέλεσμα
Νέα 01/04/2011 - 14:10

Ο Thomas Luthi (Interwetten Paddock Moto2) ήταν ταχύτερος όλων στο πρώτο σκέλος των ελεύθερων δοκιμών της Moto2 και ήταν κατά 0.315 του δευτερολέπτου πιο γρήγορος από τον Stefan Bradl (Viessmann Kiefer Racing), του νικητή στο Κατάρ, ο οποίος ήταν δεύτερος.

Στην τρίτη θέση ήταν ο Alex de Angelis (JIR Moto2) ο οποίος, στο παρελθόν, έχει ανέβει δύο φορές στο βάθρο στον συγκεκριμένο αγώνα, στην κατηγορία των 250cc.

Τέταρτος ήταν ο Simone Corsi (Ioda Racing Project) που κέρδισε στην Χερέθ πριν από τρία χρόνια, όταν μετείχε στην κατηγορία των 125cc. O Ιταλός ήταν κατά 0.674 του δευτερολέπτου πίσω από τον Luthi.

Στην πέμπτη θέση ήταν ο Mika Kallio (Marc VDS Racing) και έκτος ο Julian Simon (Mapfre Aspar).

Να σημειώσουμε ότι ο Yuki Takahashi (Gresini Racing) και Steven Odendaal, ο οποίος μετέχει ως έκτακτος οδηγός στην MS Racing, είχαν πτώση χωρίς ευτυχώς να πάθουν κάτι, ενώ και ο Alex Baldolini (Forward Racing) έπεσε λίγα δευτερόλεπτα πριν ολοκληρωθεί η διαδικασία.

Παρακάτω μπορείτε να δείτε τα αποτελέσματα από τις πρώτες ελεύθερες δοκιμές στη Moto2.

Jerez, 125cc, ΕΔ2: Ο Cortese πέρασε τον Terol

Jerez, MotoGP, ΕΔ1: Κυριαρχία Honda, 3ος ο Rossi!