6ος Αγώνας - Καταλωνία (Montmelo)
ΑΠΟΣΤΟΛΗ WROOOM: Fisichella και Δ.Δ. εντυπωσιακοί!
Στον ετήσιο αγώνα σκι που γίνεται στα πλαίσια του Wrooom, της κορυφαίας συνάντησης των δημοσιογράφων της F1 & MotoGP
Νέα 15/01/2010 - 15:32

O Giancarlo Fisichella (Scuderia Marlboro Ferrari) και ο «δικός» μας Δημήτρης Διατσίδης (MotoGP World), ήταν εντυπωσιακοί στον ετήσιο αγώνα σκι που γίνεται στα πλαίσια του Wrooom, της κορυφαίας συνάντησης των δημοσιογράφων της F1 & MotoGP, στις πλαγιές της Madonna Di Campiglio.

Ο 3ος οδηγός της ιταλικής ομάδας, ήταν εύκολα ο καλύτερος από όλους τους οδηγούς που συμμετείχαν και μάλλον έχει κάνει με διαφορά τον καλύτερο χρόνο από όλους. Το μάλλον είναι γιατί για τα αποτελέσματα όπως και για την εκκίνηση υπεύθυνος ήταν ο Bernie Ecclestone! Έγινε μια εικονική εκκίνηση με τους οδηγούς να φορούν τα αγωνιστικά τους κράνη.

Ο Δ.Δ. (έτρεξε με το 64, το ανάποδο του 46!), έκανε μια εντυπωσιακή κούρσα στις "πόρτες" του Γιγαντιαίου Σλάλομ, αλλά δεν απέφυγε μερικά λαθάκια στο εύκολο κομμάτι της διαδρομής. Το βράδυ θα ξέρουμε τα αποτελέσματα και το αν βρέθηκε στους 3 πρώτους δημοσιογράφους, που έχουν ξεχωριστή κατάταξη από τους οδηγούς και βέβαια τους δασκάλους του σκι που είχαν το δικό τους αγώνα και ήταν οι ταχύτεροι με διαφορά.