Mandalika: Moto2 Πρώτες Δοκιμές
Νέο ρεκόρ γύρου για τον Manuel Gonzalez
Νέα 13/10/2023 - 06:22

Σε μια περίοδο δοκιμών που διακόπηκε από κόκκινη σημαία λόγω προβλήματος με την ηλεκτροδότηση των pits, o Μanuel Gonzalez βρέθηκε στην κορυφή των φύλλων χρόνου φτάνοντας στο 1:34.871 - ένα νέο απόλυτο ρεκόρ γύρου για την κατηγορία Moto2. O Aron Canet ήταν γρήγορος καθόλη τη διάρκεια των δοκιμών, ήταν ο πρώτος που κατέβηκε κάτω από το ρεκόρ του Somkiat Chantra και τελικά πήρε τη δεύτερη θέση, με τον Jake Dixon να συμπληρώνει την πρώτη τριάδα.

Ο Sam Lowes ξεκίνησε δυναμικά την τελευταία του εμφάνιση με τη Moto2 στην Ινδονησία, κάνοντας τον 4ο καλύτερο χρόνο, ενώ πίσω του βρέθηκε ο Ai Ogura. O περσινός νικητής, Somkiat Chantra τερμάτισε τις πρώτες δοκιμές στην 6η θέση, μπροστά από τον Albert Arenas.

Τη δεκάδα συμπλήρωσαν οι Fermin Aldeguer, Dennis Foggia και Tony Arbolino. O Pedro Acosta είχε μια πτώση στη 15η στροφή στα πρώτα στάδια και η ζημιά στη μοτοσυκλέτα του δεν του επέτρεψε να επιστρέψει μέχρι την καρό σημαία, κάτι που τον άφησε στην 30η και τελευταία θέση.

Mandalika: MotoGP Πρώτες Ελεύθερες Δοκιμές

Mandalika: Moto3 Πρώτες Δοκιμές