Mugello MotoGP: Ζέσταμα
Μπροστά ο Vinales, δυνατός και ο Dovi!
Νέα 22/05/2016 - 11:34

Τέλειωσε πριν από λίγο και το πρωινό 20λεπτο των οδηγών της μεγάλης κατηγορίας, καθώς προετοιμαζόμαστε για τον 6ο αγώνα της σεζόν.

Ο Vinales συνέχισε με το δυνατό του ρυθμό και σκαρφάλωσε στην πρώτη θέση με αρκετούς γύρους στο 1:47.

Από την πλευρά του, πολύ δυνατός ήταν και ο Dovizioso, ο τραυματισμός του οποίου στο λαιμό φαίνεται ότι δεν θα αποτελέσει πρόβλημα σήμερα στον αγώνα.

Ο Dovi έκανε μια σειρά από γρήγορους γύρους στην πίστα, δεν βγήκε καθόλου στα pits και πήρε τη δεύτερη θέση.

Τρίτος ο Marc Marquez επίσης με πολύ καλό ρυθμό, καθώς ετοίμασε όσο το δυνατόν καλύτερα τη μοτοσυκλέτα του για να παλέψει για το βάθρο το μεσημέρι.

Ο Lorenzo ήταν ο μόνος με πέντε συνεχόμενους γύρους στο 1:47 - ενώ προηγήθηκε αυτών ένας στο χαμηλό 1:48 - και πήρε την 4η θέση.

Να σημειώσουμε ότι λίγο πριν το τέλος άρχισαν να βγαίνουν καπνοί από τη μοτοσυκλέτα του Lorenzo, σηματοδοτώντας το τέλος του ενός από τους εφτά κινητήρες που έχει.

Ο Valentino Rossi είχε μόλις έναν γύρο στο 1:47, που τον ανέβασε στην 5η θέση, μπροστά από τον Iannone που ήταν έκτος.

Όλοι οι προαναφερθέντες, με εξαίρεση τον Dovi που θα έχει δύσκολο έργο από την 13η θέση, θα παλέψουν - καλώς εχόντων των πραγμάτων - για μια θέση στο βάθρο!

Η σύνδεση ξεκινάει στις 14:30 για τον αγώνα της μεγάλης κατηγορίας. Προηγούνται φυσικά οι αγώνες της Moto3 (11:45) και της Moto2 (13:05).

Mugello Moto3: Τρίτη νίκη για Binder!

Iannone: Τα έδωσα όλα!