Mugello Moto2 ΕΔ1: O Marquez πρώτος
Είχε καλό ρυθμό σε όλη τη διαδικασία
Νέα 01/07/2011 - 13:37

Ο Marc Marquez (Team CatalunyaCaixa Repsol) ήταν ο ταχύτερος στη διαδικασία των πρώτων ελεύθερων δοκιμών στο Mugello και έδειξε να έχει συνηθίσει πλέον στα δεδομένα της Moto2 καθώς δεν έκανε λάθη.

Μάλιστα, χάρη στην καινούργια άσφαλτο της πίστας, ο χρόνος του νεαρού Ισπανού ήταν 1:53.701, σχεδόν δύο δευτερόλεπτα ταχύτερος από το ρεκόρ αγώνα που έχει ο Andrea Iannone από πέρσι. Πάντως ο χρόνος του αποτελεί νέο ρεκόρ γύρου για την κατηγορία, ως τώρα τουλάχιστον, και τον σημείωσε το τελευταίο λεπτό.

Με αυτό τον τρόπο άφησε πίσω του τον Stefan Bradl (Viessmann Kiefer Racing), με διαφορά 0.319 δευτερόλεπτα, ενώ τρίτος ήταν ο Alex de Angelis (JIR Moto2). Στην τέταρτη θέση ήταν ο Aleix Espargarο (Pons HP 40), στην πέμπτη ο Michele Pirro (Gresini Racing) και στην έκτη ο Andrea Iannone (Speed Master).

Ο Bradley Smith (Tech3 Racing), ο οποίος βρέθηκε στο βάθρο στους προηγούμενους δύο αγώνες, έπεσε μόλις στον τρίτο γύρο της διαδικασίας και δεν κατάφερε να συνεχίσει. Παρόλα αυτά, ο χρόνος που είχε σημειώσει ως τότε τον έφερε στην 33η θέση.

Δείτε τους χρόνους αναλυτικά στο συνοδευτικό αρχείο στο κάτω μέρος της σελίδας.

Mugello 125cc ΕΔ2: Ο Gadea επικεφαλής

Mugello Live: O Simoncelli δυνατός, προβλήματα ο Rossi