Valencia Moto2 ΕΔ2: Zarco και πάλι!
Τον πλησίασε ο Luthi, 3ος αλλά με φοβερό ρυθμό ο Rabat!
Νέα 07/11/2014 - 17:29

Ο Johann Zarco έκανε ό,τι ο Antonelli και ο Marquez στη Moto3 και MotoGP αντίστοιχα, κατακτώντας την πρώτη θέση και το μεσημέρι στη μεσαία κατηγορία του Παγκοσμίου Πρωταθλήματος.

Παρά το ότι είχε μια ανώδυνη πτώση, ο Γάλλος κρατήθηκε στην κορυφή ενώ μόλις στο τέλος ο Luthi προσπάθησε να του πάρει την πρώτη θέση, ωστόσο έμεινε ένα δέκατο πάνω από το χρόνο του Ελβετού και συμβιβάστηκε με τη δεύτερη θέση.

Ο Tito Rabat ήταν τρίτος, αλλά έκανε μια - όπως μας έχει συνηθίσει στους τελευταίους Γύρους - εντυπωσιακή προσομοίωση αγώνα με 21 συνεχόμενους γύρους, οι εφτά τελευταίοι από τους οποίους ήταν στο 1:35, ενώ ο καλύτερός του ήταν ο προτελευταίος του!

Kallio και Vinales θα δώσουν τη μάχη για τη δεύτερη θέση στο Πρωτάθλημα και οι δυο τους, όπως και το πρωί, είχαν ελάχιστη διαφορά μεταξύ τους. Ο Φινλανδός πήρε τη ρεβάνς το μεσημέρι και πέρασε μπροστά από τον αντίπαλό του για μόλις 64χιλ.

Marquez: Και οι 3 είναι δυνατοί!

Barbera: Μας «δούλευε» η Kawasaki!