3ος Αγώνας - HΠΑ
VALENCIA: Πρώτος ο Marquez στο ζέσταμα των 125cc.
Γρηγορότερος ο αναβάτης της ΚΤΜ το πρωί της Κυριακής.
Νέα 08/11/2009 - 08:45

Ο Marc Márquez, που θα ξεκινήσει από την τέταρτη θέση του grid τον αγώνα της Valencia, ήταν ο ταχύτερος στο ζέσταμα των 125cc. Ο Πρωταθλητής και κάτοχος της pole position, Julián Simón (Bancaja Aspar) ήταν τρίτος ταχύτερος στην πίστα του Ricardo Tormo.

Ο Márquez έγραψε καλύτερο γύρο με χρόνο 1’42.193 και ήταν πιο αργός από τους τέσσερις καλύτερους χρόνους των χθεσινών κατατακτήριων δοκιμών. Δεύτερος, ήταν ο Joan Olivé (Derbi Racing Team) που ξεκινάει από την πέμπτη θέση της σειράς εκκίνησης.

Οι Pol Espargaró (Derbi Racing Team) και Randy Krummenacher (Degraaf Grand Prix) ήταν τέταρτος και πέμπτος αντίστοιχα, με τους Nico Terol (Jack&Jones Team), Bradley Smith (Bancaja Aspar) και Simone Corsi (Fontana Racing) να κλείνουν την οκτάδα.

VALENCIA: Πρώτος ο Simoncelli στο ζέσταμα των 250cc.

SPIES: Εντυπωσιακό ξεκίνημα.