Η ΑΥΛΑΙΑ ΤΟΥ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ MOTOCROSS ΕΠΕΣΕ & ΠΑΛΙ ΕΙΧΕ ΧΡΩΜΑ ΜΠΛΕ – 4 ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑ, ΒΑΘΡΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑΛΛΙΑ

Ο 6ος αγώνας του Πανελλήνιου Πρωταθλήματος Motocross πραγματοποιήθηκε στην επιβλητική πίστα της Σπερχειάδας και έριξε την αυλαία του φετινού Πρωταθλήματος προσφέροντας θέαμα, ενθουσιασμό, συγκίνηση, χαρά και μπλε αποχρώσεις σε όλους όσους παραβρέθηκαν.

Η Yamaha ήταν παρούσα καθ’ όλη τη διάρκεια των αγώνων, φιλοξενώντας και προσφέροντας υποστήριξη σε όλους τους αθλητές ανεξαρτήτως χρώματος, προσπαθώντας να τονώσει από την πλευρά της το αίσθημα των αγώνων και την ευγενή άμιλλα του αθλητισμού.

Οι αναβάτες της φάνηκε να ανταποδίδουν με όλη τους την καρδιά χαρίζοντάς της 4 σημαντικά πρωταθλήματα, μαζί με πολλές καρό σημαίες και μετάλλια.

Ο πρωτοπόρος της μεγάλης κατηγορίας (ΜΧ1) Γιάννης Τουρατζίδης (100) με την ασταμάτητη ΥΖ450F, παρέμεινε στην 1η θέση και κέρδισε το φετινό πρωτάθλημα.

Ο Ανδρέας Ανδρέου (101) με την μοναδική YZ250, σταθερά δίπλα του κέρδισε την 3η θέση της ΜΧ1, απολαμβάνοντας ταυτόχρονα τη σιγουριά του πρωταθλητή στην κατηγορία του, ΜΧ300.