Sepang Moto2: ΕΔ1
Ξεκίνημα με 1η θέση για Marquez
Νέα 02/11/2018 - 05:05

Για τα πρώτα λεπτά μόνο δοκίμασαν τα βρόχινα ελαστικά ορισμένοι οδηγοί της Moto2 και στη συνέχεια, όλοι τους έβαλαν τα σλικ για το υπόλοιπο των ΕΔ1.

Με το πέσιμο της καρώ σημαίας, ήταν ο Alex Marquez αυτός που κατάφερε να πετύχει τον ταχύτερο χρόνο, ξεκινώντας με το δεξί το Γύρο στην Sepang.

Πίσω του, με διαφορά στα δυο δέκατα, ήταν ο Mattia Pasini που ήταν επίσης πολύ δυνατός με το καλημέρα στην Sepang.

Ο τρίτος καλύτερος χρόνος πήγε στον Pecco Bagnaia, ο οποίος χρειάζεται μια θέση στο βάθρο του Αγώνα της Κυριακής για να εξασφαλίσει τον Τίτλο του Παγκόσμιου Πρωταθλητή.

Ένα δέκατο πίσω του ήταν ο ομόσταυλός του στην SKY VR46, ο Luca Marini, με τον Iker Lecuona να είναι 5ος και η καλύτερη ΚΤΜ σήμερα το πρωί.

Στην έκτη θέση ανέβηκε με τον τελευταίο του γύρο ο Lorenzo Baldassarri, μπροστά από τον Remy Gardner της Tech3.

Στους δέκα καλύτερους οδηγούς των ΕΔ1 συμπεριλαμβάνονται τα ονόματα των Tetsuta Nagashima, Augusto Fernandez και Jesko Raffin.