ΠΠΤ Μέγαρα: Ο Συνιώρης @pole στην Superstock!
Ο Γκιζίνος δυνατός, παρά την χθεσινή πτώση
Νέα 29/06/2014 - 00:17

Κείμενο: Δημήτρης Διατσίδης

Φωτογραφία: Βαγγέλης Μαραγκός

O νικητής των δύο πρώτων αγώνων της χρονιάς στην κορθφαία κατηγορία Superstock, ο πολυ-Πρωταθλητής Σάκης Συνιώρης (95) πήρε την pole position με χρόνο 58.758 πάνω στην Aprilia RSV4. Ο Άρης Γκιζίνος (2) που έιχε μια πτώση στις ελεύθερες δοκιμές της Παρασκευής πήρε την 2η θέση με διαφορά 0.130 του δευτερολέπτου, με μια “μαύρη μοτοσυκλέτα”, όπως χαρακτηριστικά λέει η ομάδα του και ο αρχιμηχανικός του Νίκος Τσεσμελής!

Η πανέμορφη MV Agusta του Βασίλη Ευθυμίου (55) συμπληρώνει την 1η σειρά της αυριανής εκκίνησης.

Ο περσινός Πρωταθλητής Λευτέρης Πίππος (1) με 59.497 βάζει την Ducati Panigale 1199 στην 2η σειρά, μπροστά από την Yamaha R1 του Μιχάλη Σπηλιώτη. Ο Γιώργος Τσίτος με την Kawasaki ZX10R κυριολεκτικά της τελευταία στιγμή πήρε την 6η θέση από τον Γιώργο Παπασταύρου της KOSMOCAR-EKO DUCATI TEAM, με την Ducati Panigale 1199, που έμεινε 7ος με 59.703. Φώτης Τσαλίκης (Honda CBR1000RR) και Γιώργος Μαρκεζίνης (Honda CBR1000RR) κλείνουν την 3η σειρά.

Δείτε αναλυτικά τους χρόνους στο συνοδευτικό μας αρχείο, στο κάτω μέρος της σελίδας!

Pedrosa: Τα πάντα μπορούσαν να συμβούν!

ΠΠΤ Μέγαρα: Ο 17χρονος Μίχας @pole στην ΟΡΕΝ!